Hutbe: Din İstismarı

adsense 336x280 Bugünkü hutbe şahane Mahmut Abi gelsene :)
Konu: DİN İSTİSMARI
Alıntı Cümleler:
-İslam’ı, dünyevi çıkarları uğruna istismar etmeye çalışanlar da dünden bugüne var olagelmiştir. (İsim vermemiş ama olsun biz anlarız.)
-Din istismarı, dinin manevi otoritesini kullanarak maddi kazanç, güç, şöhret ve makam elde etmektir. (Bunları yapanlardan uzak duracağız sanırım.)
-ÖNEMLİ KISMI: (Burada nasıl yapıldığı anlatılıyor.) Dini istismar edenler, Allah’la ve Peygamberimizle görüştüklerini iddia ederek insanların iradelerini teslim almaya yeltenir.
Hatasız ve masum oldukları yalanıyla kendilerini hakikatin yegâne temsilcisi gibi göstermeye çalışır. Sözde keramet ve rüyalarla, bidat ve hurafelerle saf Müslümanları yönetmek ister.
(Rüya, Allah ve peygamber ile görüşme iddiası... Bugün bunu yapmayan yok galiba. Eskisi yenisi, hepsinde var bu. Diyanet yanlış yapıyor olmasın?)
-Din istismarcıları, kendileri gibi düşünmeyenleri dışlar, mutlak itaat göstermeyenleri ötekileştirir hatta tekfir eder. Kendilerine kayıtsız şartsız bağlılığı şart koşarak... (Evet ya, bunu yaşıyoruz sürekli :) )
-Son bölüm... Ama... Lakin... Fakat... Mahmut Abi kaz yanıyor, çevir, çevir Abi...

adsense 336x280

0 Response to "Hutbe: Din İstismarı"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...