14 Temmuz 2016

MİNİ HİKAYE (Kızlar)

MİNİ HİKAYE (Kızlar)
M.Uysal
14 yaşındaki Selin aynada son kez başörtüsünü düzeltip telefonuyla kız arkadaşı Fidan'ı aradı ve belirledikleri yerde buluştular. İki üç dakika sonra sokağın başında iki motosiklet belirdi. Gelen oğlanlar da kızlardan biraz büyük olmalıydılar. Yani 15-17 yaş aralığı. Kızlar tokalaştıkları ve sarıldıkları oğlanlarla ayaküstü lafladılar ve aralarında rota tayin edip motosikletlere birer birer atlayıp yola koyuldular.

Fidan uçuşan başörtüsünü sıkıca toparladı ve dışarı taşan saçlarını sağlamca düzeltti. Sonra sıkıca oğlanın beline sarılıp yanağına bir öpücük kondurdu. Motosikletler yan yana gidiyordu. Sokaklarda turladılar. Kimi zaman hızlı kimi zaman yavaş, sokaklarda epey dolaştılar. 

Motosikletler hızlanınca kızların kalbi çarpıyor ve daha sıkı sarılıyorlardı önündeki sürücüye. Selin'nin başörtüsü rüzgardan iyice dağılmıştı. Motosiklet durdu ve kız indi. Örtüsünü düzeltti, oğlan güzelliği ortaya çıkan yanağına bir öpücük kondurdu. Kız hemen motora atladı, yola devam ettiler. İkindi serinliğinde Akşemseddin Caddesini usulca geçtiler, batan güneşe doğru keyfile yol aldılar. Sonra kızlar selfie yaptı ve bunu sosyal medyada paylaştılar. 

Yazar bütün bunları gördü gökyüzünden ve o da aynı şekilde hikaye olarak yazdı. Sosyal medyada paylaştı. 

Bu hikayeyi okuyan adamlardan birisi altına şu yorumu yazdı: "Kızlarınızı başı boş böyle sokağa salacaksanız Allah rızası için başörtüsü takmasınlar. Kızlarınıza yalvarın o başörtüsüyle çıkmasınlar dışarı. Evde taksınlar sadece."
Yazara bildirim geldi. Yorumu gördü. "Eyvah!", dedi, "Bak gördün mü böyle hikayeler yanlış şeylere yol açıyor. Bari sileyim, böyle şeylere burnumu sokmak iyi değil." Sonra silmekten vaz geçti. Nihayetinde bir hikayeydi bu anlatılan...

2 yorum:

 1. Alışmak ne kadar kötü Bu tip olayları artık hergün gördükçe alışıyoruz toplum olarak
  Yazıklar olsun bize ki
  ALIŞTIK...!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. BİZE BİR NAZAR OLDU,CUMA MIZ PAZAR OLDU,BİZE NE OLDU İSE HEP AZAR AZAR OLDU.Müslümanız ama İslam medeniyetimiz elimiz den alındı,Milli kültürümüz,keza.Yerine Batı medeniyeti ve kültürü yerleştirildi.Bunları elin gavuru gelip yapmadı.Maalesef yerli işbirlikçilerine yaptırdılar.Halkımız da bu aktörleri maalesef alkışladı ve hala alkışlıyor.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...