24 Haziran 2013

CAMİLER ÇOCUKLARIMIZLA GÜZEL


TAVŞANLI HAYIRLI HİZMETLER VAKFI BASIN AÇIKLAMASI
CAMİLER ÇOCUKLARIMIZLA GÜZEL

Yaz dolayısıyla çocuklarımız artık camilere ve Kur’an Kurslarına dini eğitim almaya gidiyorlar. Geleceğimiz adına bu faaliyetten duyduğumuz memnuniyeti ifade ederek başlamak istiyoruz. Geleceğimizin güzel insanları dinlerini öğrenecekler ve temiz bir nesil yetişecek. Geleceğe iyi şeyler bırakmak için yapılan bu işler ve gayretler Allah katında asla zayi olmayacaktır. Emeği geçen herkese özellikle imamlarımıza ve müezzinlerimize teşekkür ediyoruz.
Bu yaz kursları dolayısıyla çocuklarımızın daha çok camiyle muhatap olması olumlu sonuçlar getirecektir. Bunun yanında bazı kusurları da olacaktır çocuklarımızın. Camilerde yüksek sesle konuşacaklar, bağıracaklar, oyunlar oynayacaklar ve hatta evet, çocuk olmaları dolayısıyla kavga edeceklerdir. Bütün bunlar namaz sırasında da olabilecektir. Cemaatimizin ve din görevlilerimizin çocuklarımıza daha çok sabır göstermelerini ve onları incitmeden güzel bir şekilde karşılık vermelerini istirham ediyoruz. Geçmişte

pek çok ünlüden duyduğumuz, çocukken camide bir tokat yemesi yüzünden dinden soğuyan insanların hikayelerini lütfen bir kez daha duymayalım. Camilerimiz çocuklarla daha güzel. Her ne aşırılık yaparlarsa yapsınlar bunun mutlaka güzel bir çözümü olduğuna inanıyoruz. Gereken şey biraz daha sabır ve gayrettir. Çocuklarımızın camilerdeki şen şakrak havası geleceğe dair umudumuzdur bu umudu canlı tutmak adına onları daha çok camiye teşvik etmeliyiz. Biz vakıf olarak bu konuda pek çok etkinlik yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımıza cami çıkışlarında hediyeler vermeye çalışıyoruz. Gürültü yapan çocuklarımızla daha çok ilgilenmeye ve onları o halleri ile kabul etmeye çalışıyoruz ve bunu etrafımıza yaymaya çalışıyoruz. Lütfen toplum olarak çocuklarımızla camilerimizi ayrılmaz parçalar haline gelene dek sabırla çalışalım.
Çocuklarını camilere ve kurslara gönderen anne babaların da çocuklarıyla daha önceden konuşmaları ve camilerin onların ikinci evleri olduğunu anlatmaları ve orada taşkınlık yapmadan istedikleri gibi eğlenebilecekleri, ibadet edebileceklerini ama başkalarına zarar vermemeleri gerektiğini öğretmelerini istiyoruz. Hatta anne babaların zaman zaman camiye çocuklarıyla birlikte gelmelerini ve çocuklar camideyken onları ziyaret etmelerini küçük hediyeler olmazsa güler yüzle onları ödüllendirmelerini de bekliyoruz.
Özellikle yaşlı cemaatimizin daha hassas olması hasebiyle onlara daha çok rica ediyoruz, çocuklarımız sizi daha çok seviyorlar. Lütfen onların bu sevgilerini daha çok kazanmak için onları azarlamayınız, camiden kovmayınız hatta ters bile bakmayınız. Gerekli olan ikaz ve tedbirlerin alınması için cami görevlileriyle konuşmanız çok daha güzel olacaktır. Namaz sırasında çocuklarımız gürültü yaptıklarında bütün başlar çevrilip sert bakışlarla çocuklar ikaz edilmeye çalışıyor, lütfen bunu bile yapmayınız. Gülümseyerek halledebileceğimiz daha çok şey var.
Yaz dönemi boyunca biz camilerimizin çocuk sesleriyle dolmasından, camilerimizin bahçesinde çocuklarımızın oynamasından gayet mutluyuz, memnunuz, umutluyuz. Çocuklarımızı buralarda gördükçe geleceğe dair umudumuz artıyor. Bu güzellikleri çoğaltmak için elimizden geleni yapalım. Biz de vakıf olarak her türlü iyiliği yapmaya devam edeceğimizi beyan ediyoruz. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyoruz ve gayretlerinin Allah katında kat kat artarak ödenmesini niyaz ediyoruz.
https://www.facebook.com/hhvakfi 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...