VATAN SATILDI MI İKTİDAR HAİN Mİ?

adsense 336x280
VATAN SATILDI MI İKTİDAR HAİN Mİ?
Mustafa Uysal
Ey vatanın satıldığını, iktidarın ihanet içinde olduğunu söyleyen kardeşim!
Aklın yerinde mi?
Öyleyse…
Madem vatanın satıldığından ve iktidarın ihanet içinde olduğundan eminsin niye orada oturmaya devam ediyorsun? Sen de mi hainsin yoksa? Yoksa göz yummayı mı tercih ediyorsun? Yoksa emin değilsin de büyüklerin öyle söylediği için mi böyle arada bir söylüyorsun?

Vatanın satıldıysa o koltuğun başında öyle arada bir söylemekten mi ibaret yapacakların? Ha, seçimde hadlerini bildireceksin, öyle ya! Yalnız hiçbir zaman iktidar olamayacağını da biliyorsun değil mi? Yahut yüz yıl sonrası için belki iktidar olur, diye düşünüyorsun. Vatanın satıldığını söyleyen partinin bile bir şey yapmadığını görüyorsun değil mi? Parti genel merkezinin bile vatanı sattığını söylediği iktidar ile bazı işlerde gayet uyum içinde olduğunu görüyorsun değil mi? Kafanda sorular oluşuyor. Sokağa çıksam bu vatan hainlerini devirsem diye aklının ucundan bile geçmez ama asker çıksa bunlara haddini bildirse güzel olur aslında! Zaten sen çıksan sokağa Arap Baharı gibi olsa mesela ama o zaman zaten Araplara Amerika devrim yaptırdı değil mi?! Askerler bu işi bir darbede halleder ama darbelerde seni de dövüyorlar değil mi? Vatanını sevdiğini söyleyenleri daha çok dövüyorlar, demiştin 12 Eylülde. Darbe yapsınlar ama sadece iktidarı dövsünler, ekonomi de iyi olsun, demokrasi de zarar görmesin, tatlı gelirin, maaşın, çocuğun okulu falan etkilenmesin ama değil mi?

Ciddi misin kardeşim, bu iktidar sahiden bu vatanı satıyor mu? Sen de hainlerle işbirliği yapmış gibi o koltuğun üzerinden sosyal ağlarda arada bir laf mı sokuyorsun? Görevini mi yapmış oluyorsun böylece? Hangisinde ciddisin kardeşim? Ülkenin satılmış olmasında mı yoksa senin göz yumuyor oluşunda mı? Yoksa bütün bunlar her iktidara söylenir ben de bu dönem söyleyeyim kısmında mı?

Bir meselen varsa o rahat koltuğundan kalk da uyar madem niçin oturduğun yerden sağa sola laf yetiştirmeye çalışıyorsun? Aslında hiçbir şeyden emin değilsin. Sana ne söylenirse ona inanıyorsun. Şunu iyi biliyorsun: Bunlar söylerse kesinlikle yalanla şunlar söylerse kesinlikle hemen inan. Kendini geliştirmeyi bile zor işlerden görüyorsun. Sen ancak birilerinin hoparlörü olmaktan ibaret olmayı seviyorsun. Bizim takım iyidir iyi oynamasa da kazansın istiyorsun. İyi transferler yapsın ve bol gol atsın istiyorsun ama bunun için paralı tv kanalı bile satın almıyorsun… Bunun gibi bir şey senin vatan sevgin. Kendini bile sevip geliştirmiyorsun ki vatanını sevesin ve vatanın için parmağını bile kımıldatacak bir şey yapasın.

Sana tavsiyem şudur: Bugünlerde daha çok vatanın satıldığını söyle paylaş, sosyal medyada kahvede, dost meclislerinde yazıklan, eyvah çek, söv… Hatta seninle aynı tipte olanlarla bir araya geldiğinde uzun uzun konuşun bu meseleleri ve sonra dağılıp gidin. Kendinize dönüp bakmayın, ailenize dönüp bakmayın. Devletlerin ve vatanların on yıllar değil yüzyıllar ile kurulduğunu unutup sadece çığırtkan çocuklar yetiştirmeye devam edin, onlar da sizin gibi sadece konuşsunlar ve kuru kuru iman etsinler söylenenlere. Başka bir şey yapmayın sakın sadece hainlerin daha güçlü olduğunu düşünün ve bağırın çağırın. Bir de unutmayın Türkiye’de gelmiş geçmiş bütün iktidarlar kesinlikle haindir! Bu ezberinizi sakın bozmayın, sonra sizi de hainler listesine alırlar.
adsense 336x280

2 Responses to "VATAN SATILDI MI İKTİDAR HAİN Mİ? "

  1. ÇOK GÜZEL,HARİKA, ALLAH YÜREĞİNE VE İLMİNE KUVVET VERSİN KARDEŞİM.DOĞRUSU BU SÖZLERİ BANAMI SÖYLEDİ MUSTAFA KARDEŞİM DİYE DÜŞÜNDÜM AMA KENDİMİ BİRAZ YOKLADM, DEĞERLENDİRDİM VE KENDİMDE BÖYLE SIFATLARIN OLMADIĞINI GÖRÜNCE ŞÜKRETTİM.PHATTA BİRAZ UĞRAŞSAK BENİM BİLE ÜZERİME OLABİR BU ELBİSE, ÇOK GÜZEL BİR ÖZ ELEŞTİRİ ŞAHSEN BENİM İÇİN TEŞEKKÜRLER.

    YanıtlaSil
  2. Değerli Ağabeyim, gecesini gündüzüne katıp bu vatan için yorulan sizin için aklımın ucundan geçmez bunları söylemek. Sadece konuşan ama hiçbir faaliyet için gayret göstermeyen samimiyetsizler için bu sözlerim. Her kim olursa olsun nasıl düşünürse düşünsün ama davası için bir şey yapsın ki samimi olduğunu bilelim değil mi? Kuru kalabalık tam olarak bunu ifade ediyor belki. Sizin gibi değerli dava adamlarını eleştirmek haddime değil sevgili Ağabeyim, bu sözler kendimi de hedef alıyor aslında :)

    YanıtlaSil

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...