Kitaplar

Yazarlarımızın Kitapları


Elma Kokulu Ev
Mustafa Uysal

Türkçe · Türkiye · Venedik Yayınları · 2021 (İlk yayınlanma: Ekim 2003) · Karton kapak · 9786052447093
Rüya Kayıtları
Mustafa Uysal 
Egemen Yayınları

Şimdi yeniden düşünme fırsatı buldum. Hastanede, pek de kalabalık olmayan, morga yakın bir bölümde bankın üzerinde bekliyordum. Yaşam, rüya içinde rüya gibi... Ölünce gerçeğe uyanacağız. Gerçek ne peki? Hala bir rüya görmediğimi bana kim söyleyecek? Ya size, sevgili okur? Kendinizi kitap okurken görüyor olamaz mısınız? Şu an uyuyor olamaz mısınız? Uyandığınızda azını hatırlayacağınız bir rüya olamaz mı bütün yaşadıklarınız? Birisi rüyalarımızın kayıtlarını tutuyor. 

* Rüyaların, trenlerin, yolcuların, gecenin, delilerin, meçhul adamların, meçhul kadınların, kedilerin, çocukların, uykuların, uykusuzlukların, sayıklamaların, en çok da yorumsuz düşlerin öykülerini okuyacaksınız... 
Bize bir hayat bahşeden Allah'a şükürle...
Bu kitabımı, insanların yazılmamış muhteşem hikayelerine ithaf ediyorum. 
Şimdi gözlerinizi açın ve rüyanızı tekrar düşünün...

İnternet satışı:
https://urun.n11.com/oyku/ruya-kayitlari-egemen-yayinlari-P237916772 

_______________________________________________________
Susuz Bıraktım Seni

Mustafa Uysal
AKIŞ YAYINLARI
Kasabada kuşlar var.Fotoğrafınızı alıyorum, lütfen tren bekler gibi durunuz.Gülümsemeniz şart değil, ben fotoğrafınızı alıyorum sadece.Ekinler kar altıda yatsın, kuşlar kasabada.Doksan bir senelik duruşunuzu düzeltmeyin, maviye boyanmamış, kapı renginde olsun kapı. Kiremit olsun, oluksuz. Kesme taşların arasından kalaslar sırıtsın. Avlu betonsuz fakat çiçekli fakat parlak, sık çimenleri arasında ezilmiş, sıkışmış, tepilmiş, teneşir suyu dökülmüş alanlar olsun ve hep böyle kalsın. Kedilerin geçebileceği, tavukların toz içinde oturabileceği kovuklar olsun ve tamir görmesin, öylece kalsın avlu kapısı. Lütfen kravat da takmayın, fotoğrafınızı alacağım sadece..
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=111838&y=10021
__________________________________________________
Elma Kokulu Ev

Mustafa Uysal
NESİL YAYINLARI
Odalar dolusu elma ve evin her köşesine sinmiş kokusu. Başımın dönmesi, elma sirkesi... Kirpiklerim inince, önümde yürüyen doymuş inekler görüyorum. Hayra yormuyorum, şerre hiç. Aşka yoruyorum bilinç kaymalarımı. Aşka yorulacak rüyalar görmüyorum lakin, rüyasız hakikatleri de anlamlandırmakta zorlanıyorum. Elma dolu evlerin kokusunu hatırlayınca esrik, domates çimlerinin baygın rayihalarını anınca, derviş hissediyorum kendimi. Gözlerimi kapıyor, başımı kavak ağaçlarının sonbahar ritimlerine uyduruyorum. Sağa, sola; sola, sağa...Kekikli patikalardan geçerek, kavak ritimleriyle, çam uğultulu zikrimi eda ediyorum. Bu rüyasız esriklik, bu hakikatsiz hayallerle ben, ancak bir dervişim. İskandinav tipi koltuğunda, televizyonu, radyosu, "cd player" i, cep telefonu, buzdolabı, dijital bir işi ve benzinli arabasıyla ben, asrın dervişiyim. Bütün bu imkanları atlayıp, yaptığım en güzel iş, elma kokulu evleri, buharı üstünde toprakları zikretmek.
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=87264&y=10021

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...