KUTSAL İNEKLERİN ÖZGÜRLÜK ALANI SORUNSALI

adsense 336x280

 KUTSAL İNEKLERİN ÖZGÜRLÜK ALANI SORUNSALI

Bir vesile ile Hindistan'a gitmiştik bir zamanlar. (Masal girişi)

Orada insanların inekleri kutsal gördükleri ve onlara tazim ettiklerini müşahede ettik. (Çoğul. Ben, nefsim, ruhum, canım vb. uydurma mürekkep canlı olarak.)

Onların kutsallarına karşı biz de dikkatli olduk. İnekleri kutsal saymaları bize yanlış ve tuhaf gelse de yapacak bir şey yoktu, onlar özgür iradeleri ile bunu tercih etmiş (Yok la ne tercihi doğdukları gibi kalmışlar aynı benim gibi. Ben de doğdum ve orada kaldım işte.) sonuçta. İnsanlar nasıl inanırsa inansın tebliğden başka yapacak bir şey yoktur benim açımdan.

Her neyse...

Kutsal ineklerin hakimiyeti devam ede dursun bir yandan da diğer insanlara bakıyoruz... Kutsal inekler topluluğundan ayrı olan bu insanlar da inekleri kutsal saymaya ve onlara saygı duymaya başlamışlar. Ya hu adamlar bildiğin ineği kutsayıp hakimiyetini tanıyorlar ve sizin de üzerinizde hakimiyet kuruyorlar siz ne diye onlara uyuyorsunuz, değil mi?

Kutsal inekler kendi bahçelerinde otlasalar yine sorun yok aslında. Berikiler de inekleri kutsayınca artık inekler bizim bahçemizde de otlamaya başlamışlar.

Benim kutsalım bana seninki sana, deyip sınırlarını net tutmalıydı oysa diğer insanlar. Kutsal ineklerin bana hakim olmasını istemezdim doğrusu orada olsaydım.

 

Bu yüzden nerede inek görsem dikkat ederim kendi merasında yayılması için. Benim merama ve özgürlük alanıma geçmemesi için elimden geleni yaparım. 

Dönüşte fil bibloları ve ter kokusu getirdik işte ne olsun...adsense 336x280

0 Response to " KUTSAL İNEKLERİN ÖZGÜRLÜK ALANI SORUNSALI"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...