Allah'a Arz

adsense 336x280

Allah'a Arz

M.Uysal

Haddi aşan bir topluluk oldunuz, diye vazgeçip Zikir'le (Kur'an'la) sizi uyarmaktan geri mi duralım? Zuhruf 5

*** 

-Allah'ım yalnız şöyle bir sorun var... Kur'an ile uyarmak için, Kur'an ile uyanmak için bizim önce Arapça uzmanı olmamız, sonra Arap edebiyatına hakimiyetimiz, sonra tefsir dalında doktoramız, sonra tarih konusunda allame olmamız vb şeyler bekleniyor. 

Üstelik Allah'ım Kur'an ile uyarmaya başladığımızda bunun öyle hemen anlaşılmayacağı, Kur'an'a aykırı görüşlerin de alimleriNİN görüşleriyle açılması gerektiği söyleniyor. 

Yani Allah'ım derdimiz şu ki, senin kitabına iman ettiğini söyleyenleri senin kitabınla uyarmamız mümkün görünmüyor. 

Önce Kur'an konusunda hepimiz anlaştığımız halde, zaten önce Kur'an'a çok önceden bakılmış olduğu tezinden hareketle artık Kur'an'a değil alimleriNİN görüşlerine bakmamız tavsiye ediliyor. Umarım kızmazsın önce alimlerinin kitaplarına baktığımız için. 

Allah'ım bir derdim daha var... 

Senin kitabın doğru yolu gösteren ve içinde şüphe bulunmayan kitapken bu kitapla uyardığımızda ve uyandığımızda "Sapık" ilan ediliyoruz. Senin kitabınla doğru yolu bulamayacaksak ve sapık olacaksak, kimin kitaplarını tavsiye edersin referans olarak başka Allah'ım?
adsense 336x280

0 Response to "Allah'a Arz"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...