İsmail Toprak Kim mi?

adsense 336x280

 

İsmail Toprak güzel bir insandı... 

Onu tanımış insanlardan sadece bunu duyarsınız. Bu sabah öldüğünü haber aldığımda düşünmedim bunu. Allah rahmetiyle muamele etsin. 
Beyininde ur vardı, ameliyat oldu, tedavi gördü. Beş altı senedir gayet iyiydi...
Son bir iki aydır görüşmek nasip olmadı. 
Medya sektöründe tanıştık kendisiyle. Kaç yıl oldu bilmiyorum. Çok uzun zaman oldu. Birlikte çok habere çıktık, birlikte çok toplantıya katıldık, birlikte çok seyahat ettik, çok çay içtik, çok yemek yedik... Çok sevdik... Allah şahit. 
Yaşı benden biraz küçüktü... Yakındı yaşlarımız. Evliydi, iki çocuğu vardı. Büyük sıkıntılar yaşadı. Yaşattılar... Zaman gazetesi muhabiri olarak başladı medyaya. Bir kez olsun rahat çalışamadı bildiğim kadarıyla. Sonra başka ilçelere gönderdiler, oralarda sahip çıkmadılar. Hep konuştuk, hep dertleştik ne sahip çıktılar ne dışarı attılar. Çaresizliğimizi kullandı bu yapılar hep... 
Bu yazıda çok üç nokta olacak sustuğum yerler için.
Nihayet bırakıp gitti, sürekli hazırlık yaptığı ve senelerce kazanamadığı sınavı kazandı ve memur oldu. Adliyede katip. Senelerce Antalya'da kaldı. Onlardan olsaydı çoktan kazanmıştı. Nereden biliyorum onlardan olmadığını? Biliyorum, çok konuştuk çünkü. Arkasından ima yollu konuşulanları duyunca bile yüreğinin ne kadar incindiğini çok iyi biliyorum çünkü. Saatlerce, günlerce konuştuk memurluktan atıldıktan sonra. Hep konuştuk. 
Bu adamdan olmazdı kardeşim FETÖ. Bu adam iyi bir insandı. Kimseyi kırmadı, incitmedi, yormadı, üzmedi, yalancılık etmedi, düzmece şeyler toplamadı haber diye... 
Hep gülümserken hatırlıyorum. Son derece sıkıntı ve yorgunluk yaşarken bile gülümsüyordu. Allah ile arasını iyi tutanlardandı. 
Ne söylenir bilmiyorum... 
Çocuklarının bu yazıyı ileride okuyup onunla gurur duyması için yazıyorum, kendi adıma günah çıkarmak için değil. Siz de bilin diye yazıyorum. 
Ölüm, hastalık... Bunlar olur, hepimizin başına gelir, gelecek. Ya bu sıkıntılarla dolu hayat? 
Son zamanlarda hastalığı ile ilgili bir sıkıntısı olup olmadığı bilgisi bana ulaşmadı. Bilgim yoktu maalesef. Bu yüzden kendime kızgınım. Ölümü bu sabah ulaştığında haber olarak çok şaşırdım ve üzüldüm. 
Taksiratının affını temenni ediyorum, rahmet diliyorum. Ailesine sabır niyaz ediyorum. 
Güzel kardeşim ahirette buluşmak temennisiyle. 


adsense 336x280

1 Response to "İsmail Toprak Kim mi? "

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...