Eski griplere ne yaptınız?

adsense 336x280

 Eski griplere ne yaptınız?

Artık hiç kimse grip olmuyor herkes Corona oluyor, neden ve özellikle niçin?
Sınıra geldi artık soru zamanı.
Yüksek ateş, eklem ağrısı, öksürük vb. şikayetler için acile gelen insanlar serum isterlerdi ve sağlık personeli bu duruma çok kızardı. "Yat, dinlen geçer..." Normal grip vakası işte.
DSÖ artık farklı tedavi istiyor bu tür belirtiler olunca ve TEST istiyor.Tamam Corona diye bir virüs var ve gribin benzeri daha tehlikeli, bir şey demiyorum fakat eski grip türlerinin tamamını yok mu etti bu yeni yeğen virüs?
Niçin bu tür belirtileri olan herkes Corona teşhisi ile tedavi ediliyor? DSÖ ve bizim sağlık sistemimiz ne kadar şeffaf?
Normal gripten ölenler yine vardı önceki dönemlerde. Eğer farklı hastalıklarınız varsa ve gribiniz ağır seyrediyorsa bu olabiliyordu. Zatürre de eklenirse bu gidişe eski gripler de ölümle sonuçlanıyordu. İstatistikler ortada duruyor. 
Virüse inanıyorum veya inanmıyorum şeklinde bir iman konusu değil bu iş. 
Madem bilimsel süreçler işliyor ve liderimiz bilimdir o zaman bütün açıklamaları bizim de anlayabileceğimiz şekilde duymak ve anlamadığımız her şeyi sormak yine bizim hakkımız. Sonuçlarının tamamına biz muhatabız zira. 
Komplo teorileri ile kafamı bulandırmış olabilirler fakat komplo teorilerinin sersemletici etkisinde çıkacak kadar zaman geçti ve artık sakince konuşacak kadar da bilgi birikti ortada. 
Bu sorular benim tıp alanında hiçbir şey bilmediğimi gösterecek farkındayım. Aptal bir cahil olduğumu da açığa çıkaracak... Yine de soru sormak ve zihnimi diri tutmak benim hakkım. 
Beni öldürmeyen virüs başkasını öldürebilir. Bu bilinçle mesafeye dikkat etmeye devam edeceğim.
adsense 336x280

0 Response to " Eski griplere ne yaptınız?"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...