KUR’AN İLE YAŞA!

adsense 336x280
KUR’AN İLE YAŞA!
M.Uysal
Kavaklı Kur’an Kursu hocalarından, çok uzun zamandır görev yapan değerli hocamız Seyit Ahmet Özdemir vefat etti. Ömrü Kur’an ile geçmiş bir adamdır. Allah rahmet etsin.
İnsan ki, ömrü Kur’an ile geçmelidir. Zira rehberi her daim Kur’an olmayan kaybetmeye mahkumdur.
Nasıl olacak peki ömrü Kur’an ile geçirmek?
Zor mudur?
Kolay yolu var mıdır?
Zor değildir. Bir yandan zordur.
Kolay yolu vardır.
Şöyle ki, bir Müslüman iddiasında doğru ise önce Kur’an’ı bilecek. Mesela siz ne zaman Müslüman olmayı tercih ettiniz? Tercih yaptınız mı dinler arasında? Yoksa, öylesine mi Müslüman oldunuz? Bir, önce tercihinizi bilinçli olarak yapın. İki, Kur’an’ı kesinlikle bilmelisiniz zira kitabını bilmediğiniz bir din size ancak bela getirir. Sizinle birlikte bütün topluma bela getirir. Öyleyse önce dininizin kitabını bütünüyle okumuş ve bilmiş olacaksınız. Her gün 3 sayfa anlama üzerine çalışsanız ömrünüz dolar taşar Kur’an ile. Tefsirlere dalın falan demiyorum. Allah sizi Kur’an akademisyeni yapmak istemiyor. Sorumluluk ile donanın ve hep hesap verilebilir bir hayat yaşayın istiyor. Sorumluluk bilincinizi diri tutmak için ibadetlerinizi aksatmamanızı istiyor. Dahası Allah sizin iyiliğinizi istiyor. Elbette sizin ne istediğiniz de önemli. Siz bu tuhaf alemde ve insanlar arasında bir yardım umuyorsunuz. Allah da, sadece bana itaat, ibadet, kulluk edin ve sadece benden yardım bekleyin, diyor. Bunu ilke ettiğimiz zaman geriye çok şey kalmıyor zaten.
Madem Kur’an akademisyeni olmayacağız niçin ömür boyu Kur’an okuyup duralım hatta ailemize ve çocuklarımıza da bunu tavsiye edelim? Çok basit, Allah sizin sürekli unuttuğunuzu ve hep peşin olan geçici şeyleri tercih ettiğinizi biliyor ve Kur’an ile sürekli bir hatırlatma görevini yapıyor.
Ömrünüz Kur’an ile geçsin, çocuklarınızın ömrü Kur’an ile geçsin, toplumumuzun ömrü Kur’an ile geçsin ki, ne gelecekten kaygı ne de geçmişten üzüntü duyalım. Unutmayın her gün Kur’an. Az da olsa devamlı olan çok kıymetlidir, çok fazla kıymetlidir.
Kur’an ile yaşa yahut ölü gibi bir ömür sür, tercih sizin.
adsense 336x280

0 Response to "KUR’AN İLE YAŞA!"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...