BOMBA BİZİ DURDURMAMALI!

adsense 336x280
https://pbs.twimg.com/media/CM2maEgWoAEele-.jpg:large
BOMBA BİZİ DURDURMAMALI!
M.Uysal
Türkiye ancak Türkiye ile durdurulabilir. Bombalarla yapılmak istenen budur.
Bu bombalar kaosa giden yolu hazırlıyor. Sunucu biliyorsunuz zaten. Muhakkak içeriden destek var. 80 öncesi gibi senaryo.
Her seferinde polis veya asker hedef alınıyor, şeklinde bir algı ile Avrupa’da meşru müdafaa yapan bir örgüt muamelesi görmek istiyorlar ve görüyorlar. Bu terör örgütleri Avrupa tarafından besleniyor ve onurlandırılıyor artık. Bundan hiç çekinmiyorlar da.
Amerika, İngiltere ve Batı Türkiye ve benzeri ülkeleri bir şeye zorladıklarında veya bir şeyden vazgeçirmeye çalıştıklarında her zaman bomba usulünü kullanıyorlar. Halk dayanıksız çıkınca bombalar işe yarıyor. Bu kez buna karşı durabilmeliyiz. Bombalarla iç karışıklıkla dizayn edilen bir ülke olmaktan çıkmalıyız artık.
Türkiye bir yola girdi ve uluslararası arena bu yoldan rahatsız. Bağımsızlığını artırmak ve kendi çıkarlarını en azından sınırlarının hemen dışında olsun korumak istiyor. Batının borç batağından sıyrıldı. Egemenlerin güç oyununda rol almak istiyor. KEndi kendini yönetmek istiyor. Bundan sonraki süreci biliyorsunuz. Darbeye varana kadar her şeyi denediler. En son senaryoyu 80 öncesinde olduğu gibi halkın yılgınlığı ve bıkkınlığı üzerine kuruyorlar. Bombalarla insanları yıldırıp artık askerin el koyması ve egemenlerle anlaşması ve sessizce kendi köşesinde ezik kalması sağlanacak. Amerika’nın deyimi ile “Bizim çocuklar.” olacaklar. Bombalarla yitirdiğimiz canlarımız çok değerli ve her seferinde yüreğimiz yanıyor. Buna katlanmak çok zor. Şunu bilelim ki 100 yıllık bir esarete daha katlanmak çok daha zor ve onur kırıcı olacak. Şimdi bizi bombalar ve kaosla terbiye etmeye alışmış egemenlere karşı duramazsak esir olarak teslim oluruz. Ağlayarak her istediğini yaptıran çocuk annesinin bir noktada razı olacağını bildiği için ağlamasını en rezalet noktaya çıkaracaktır. Anne buna 3 kez mukavemet gösterdiğinde ise çocuk artık anlaşmanın ve isteklerini sunmanın başka, medini yollarını arayacaktır.
Ey halkım, seni bombalarla terbiye etmek için kışkırtmalarına gelme. Sabret ve egemenlerin bunu başarmalarına izin verme. Bizi bölüp parçalama planlarına devletinin yanında durarak engel ol. Başka çaremiz yok. Yüz yıllık bir esaret daha sonumuz olur.
Yüreğimiz yansa da bunun da üstesinden geleceğiz.
Bombalar umudunuzu kırmasın, yeniden güçlü ülke olacağız. Başaramayacaklar.
Her bomba patladığında egemenlerin ne kadar çaresiz kaldığını hissedin istiyorum. Zira artık bizi zorlayacak başka yerleri kalmamıştır anlamına geliyor bu. Siz gevşek olur da başka türlü davranırsanız işte o zaman devletsizliğin ne olduğunu hemen yanı başımızda duran Suriye’ye bakarak bir kez daha düşünün.
adsense 336x280

0 Response to "BOMBA BİZİ DURDURMAMALI!"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...