24 Temmuz 2015 Cuma

Bisimit Kim?

Bisimit Kim?
Mustafa Uysal
Toplum olarak bugüne kadar pekçok kişiyi merak ettik.
Mesela: Yeşil kim, Fuatavni kim... Daha bir sürü sayılabilir.
Son zamanların en popüler kişisi ise Bisimit.
Bisimit hangi sebepten merak ediliyor peki?
Bisimit bir yazar ve yazdıkları toplumun çok büyük bir kesimi tarafından çok büyük bir merakla okunuyor. Üstelik bir gazetede falan da yazmıyor. İnternet üzerinde ve sosyal ağlarda yazıyor. Buna rağmen Türkiye'nin en popüler yazarlarından. Sosyal medya üzerinde yazıları en çok paylaşılanlardan birisi. Üstelik bazı yazıları seslimakale.com sitesinde seslendirildi ve milyonlarca paylaşım aldı.
İşin daha ilginç kısmı, Bisimit ismi her yerde konuşuluyor. Anadolunun en ücra köşesindeki kahvelerde bile "Bisimit kim?" sorusunu soruyor insanlar birbirlerine. İnternet vasıtasıyla, Türkçe konuşulan bütün ülkelerde de popüler durumda. Arama motorlarında hep o aranıyor.
Sosyal medya üzerinde adına açılmış yüzlerce sayfa var. Bildiğim kadarıyla aslı
şurası: https://www.facebook.com/bisimit Adına sahte hesap açılan pekçok ünlü var. İşler işte tam burada karışıyor. Adına sayfa açılan ünlülerin kim oldukları belli ve ne olduğunu az çok biliyoruz. Ancak Bisimit kimliği açık olmadığı için hangi sayfa kime ait karışıyor. (Twitter hesabı: https://twitter.com/bisimit Devamlı yazdığı site: http://haberseyret.com/yazar/24/bi-simit )

Neler yazıyor Bisimit ki bu kadar dikkat çekiyor?
Sayfasından da takip edebileceğiniz gibi Türkiye'nin daha da güçleneceğini ve düşmanlarını alt edeceğini söylüyor. İnsanlara umut aşılıyor. Bazı şeyleri toplumdan önce biliyor yahut tahmin ediyor. Kaynağını tahmin edemeyeceğimiz istihbarî bilgilerden yola çıkarak yorumlar yapıyor. Gündemi iyi takip ediyor ve hatta önüne geçiyor. Olayları kopuk kopuk olmaktan çıkarıp derleyip iyi bir kompozisyon içinde sunuyor. Bazı fikirleri şaşkınlık, tedirginlik gibi etkiye yol açabiliyor. Hatta bazen o kadar ileri gidiyor ki, "Yok artık!" diyerek şüpheler içinde kalıyorsunuz. Bazı bilgileri ise asla doğrulatamayacağınızı biliyorsunuz. Her neyse çok önemli olan kısmı şu ki, büyük bir umut aşılıyor yazıları topluma. İnsanlar eskisi gibi olabileceğimizi düşünüyorlar. Zaten yapılmış bir şeyin imkansızlığı yoktur.
Evet, şimdi sorunun cevabına geçelim: Bisimit kim?
Bilmiyorum...
(Edit: Sahiden bilmiyorum, gelen sorular bıktırdı.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...