Güncel Şeyler

adsense 336x280
Güncel Şeyler

Mustafa Uysal
-Tavşanlı Belediyesine bir teşekkür ile başlamak istiyorum: Bu yıl Ramazan eğlencesi yapmadıkları için teşekkür ederim. Ramazanı idrak adı altında İslamın ruhuyla bağdaşmayacak hatta Ramazana hiç yakışmayacak şeyler yapan belediyeleri görüyoruz ve bu teşekkürü hak ettiğinizi biliyoruz. 
Yalnız, Kanaltürk iyi fikir değil. 
-Önemli bir uyarı!
Geçen bayram sevinci o kadar çok abarttık ki toplum olarak, tam 5 kişi havaya açılan ateşten ve konvoylardaki trafik kazalarından öldü. Bunları yapmayın lütfen. Tamam bayramdır, seviniriz ama insan gibi sevinmek lazım. Balkondan ateş açınca, kalabalık içinde havaya ateş açınca, konvoy yapınca daha mı çok bayram oluyor? Yapmayın böyle! Ramazan bayramını kana bulamayın, sevincinizi lütfen biraz da içinize saklayın, o kadar çok seviniyoruz ki toplum olarak dışarıdan bakan birisi, topluca cinnete uğradığımızı
düşünecek.
(Futbol takımının şampiyonluğunun sevincinin sadece yüzde biri kadar heyecan duydun mu iki bayramda? Cevabına göre Allah'la ilişki durumuna tekrar bak. Belki sende çevrimdışıdır.)
-Otopark konusu...
Şehir merkezleri ile ilgili bu tür düzenlemeler dünyanın neresine giderseniz gidin vardır. Kimisinde pahalı kimisinde ucuz. Kimisinde daha iyi kimisinde daha kötü. Kimisinde mafya idare eder kimisinde nazik adamlar. Lakin, hep vardır. Tavşanlı daha önce kaç kez denedi bilmiyorum bu parktan para alma işini. En son takıma vermişlerdi nemalansınlar diye, olmadı.
Son gelişmenin olumlu yanını aktarayım önce: Şehir merkezine artık aracını sabahtan akşama park etmiyor esnaf yahut herkimse oraya park edenler. Acil işiniz olduğunda şehir merkezinde park yeri var hem çok var rahatlıkla gelin. Yarım saati de 50 krş. Soru: Bu kadar araç nereye gitti, bu zamana kadar gereksiz yere mi işgal ediyorlardı şehir merkezindeki ccaddeleri ve yolları?
Olumsuz kısımları...
Şehir merkezi tamam ama merkezden uzaklaşan ve vatandaşın evinin önü olan yerlere bir çözüm bulunmalı. Abonelik sistemi çok pahalı olmamalı. Üstelik belli saatin üzerinde çıkarsa ücretler çok pahalıya geliyor. 1.5 saat 3 lira. Bu pahalı.
Sorular...
Belediye bu tür bir uygulamanın sonucunda kalıcı çözümler üretebilmek için fon mu oluşturuyor yoksa sadece para mı kazanıyor?

adsense 336x280

0 Response to "Güncel Şeyler"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...