DÜŞMAN DEĞİLİM

adsense 336x280
DÜŞMAN DEĞİLİM
Ya hu sosyal medya cemaatin twitleriyle yıkılıyor, hakaret edenden saldırana kadar hepsi var ama ben ufacık bir ima ile yorum yapıyorum fitneci oluyorum. Neden? Bu nasıl adalet anlayışıdır?

Böyle bir baskı kurulmak isteniyorsa daha pısırık olanlarda deneyin lütfen. Ben fitneci falan değilim, cemaat düşmanı asla değilim, asla Allah'ın kullarına kin gütmüyorum.

Benim de bir aciz aklım var onu kullanıyorum. Bunu kullanmamın önündeki engel kim olursa olsun tanımam. Başbakan dahil. Yaptıkları hizmetleri görüyorum, bizzat yerinde gördüm çoğunu, neden bu camiadaki güzel insanlara kin duyayım, düşman olayım? Geçmişimi ve yaşantımı göregeldiğiniz halde nasıl Müslüman bir kesime
düşman olduğumu söylersiniz? Bu aciz ve yetersiz aklımın ermediği bir şey vardır, düzeltirsiniz, anlarım ama suçlarsanız anlamam ve keskinleşirim.

Suçlunun değil suçun hedef olduğunu iyi biliyorum. Ortadan kaldırılması gereken şey hatalı değil hatadır. Ben cemaate bakarken böyle bakıyorum ama cemaatin benimle irtibatlı üyeleri tam tersini yapıyor. İtham ediyor ve düşman ilan ediyor. Partili değilim, oy bile kullanmayan birisiyim. 17. yüzyıldan beri bu topraklarda neler olduğunu iyi bilmeye gayret ediyorum ve kim neyi nasıl düzeltmeye çalışıyor ve kim neyi nasıl bozuyor anlamaya çalışıyorum. Son dilimde neler değiştiğini görmem için partili olmama gerek yok.

Tarafsız değilim, bir tarafa meylim var ama bu meylim hak terazisinin benim anlayış alanımdaki ibresine bakar. Haktan yana meylederim. Bir lidere sorgusuz sualsiz bağlanmak yapıma uymaz. O yüzden bir parti, cemaat, grup, tarikat vs. ile bağım sadece sevmek ve dinlemek üzerinedir. Toptan reddetmedim hiçbir grubu, toptan da kabul etmedim. Aciz aklımı kullanmam emredilmişken kullanayım istiyorum. Aklımı yanlış kullandığım için hesaba çekileceğimi biliyorum ama kullanmazsam daha fazla hesabı olacağını da biliyorum.

Bakış açım nettir, yanlışa itirazım olur. Belki bu itraz sırasında haddi aşarım, belki kırabilirim ama düşmanlık etmem kardeşim. Bunu böyle bilin. Siz de bakış açınızı düzeltirseniz konuşmaya devam ederiz. (Tartışmaya değil.) adsense 336x280

0 Response to "DÜŞMAN DEĞİLİM"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...