MUTLULUĞU SEÇİYORUM

adsense 336x280
MUTLULUĞU SEÇİYORUM
Sema Aydoğan
Mutluluğu seçiyorum. Mutluluk hazinesi bir kişiye ayrılmadı ki. Sadece zenginler değil bütün herkesin parası yetebilir bu hazineye. O zaman niye doldurmayalım kabımızı mutlulukla? Mutlu olduğumuz için kim bize kızabilir?

Evrendeki her şeyin, yaratılışının bir amacı var ve yüce Allah israfı sevmez. Bir mısır püskülünün bile bir işlevi varsa insan olarak varlığımın işe yarayacağı çok yer var. Yüce Allah bana değer verdi ki beni en güzel uzuvlarla süsledi. Artık işe yaramadığımı düşünmek yerine basit ama beni mutlu edecek şeyler yapmak istiyorum. Penceremin önünde bana yukarıdan bakan insanları değil de bana ben olduğum için değer veren insanları bulundurmak istiyorum. Çünkü bir arı bile benim için bal yapıyor bir inek benim için süt veriyor.

Pencerem güneşe baksın mutluluk içimi ısıtsın. Mutluluk, bir ışık olabileceksem birilerine benim kibritim olsun. Evet, mutluluk seni seçiyorum. Karanlığımı kovacağını biliyorum. Eğer eylemlerin altında düşüncelerin payı varsa düşüncelerimin eylemlerimi yönetmesi bir yana eylemlerimin düşüncelerimi beslemesini istiyorum. Parkta duran bir çocuğu sebepsiz sevmek, karınca yuvasındaki taşları çekmek, hiç tanımadığım teyzenin derdine ortak olmak, benden hiç hediye ummayan birini şaşırtmak, balkona çıkıp güneşin yeryüzündeki canlıları şefkatli ışıklarıyla okşadığını izlemek, hem mutlu olmak hem mutlu etmek istiyorum.

Penceremin perdesi yalnız karanlıklara perde olsun. Altımda son model arabam olmayacak belki ama ayakkabı giyebilmek için bir ayağımın olmasına şükredeceğim.

Dahası mutlu olabilmemiz için sayamayacağımız o kadar çok avantajımız var ki. Dünyanın en iyi annesi bizim annemiz, çok iyi arkadaşlarımız var, acıktığımızda yemek yiyebiliyoruz, uyuduğumuzda rahat kalkabiliyoruz ve daha bir sürü şey…

Hep mutlu olacağınız şeyler yapmanız ve sahip olduklarınızın kıymetini bilmeniz dileğiyle. İyi haftalar diliyorum!
adsense 336x280

0 Response to "MUTLULUĞU SEÇİYORUM "

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...