YALNIZCA SANA

adsense 336x280
YALNIZCA SANA
Sema Aydoğan
Ben olmasaydım bunları okumazdın sen, başka şeyler okurdun muhakkak. Sen olmasaydın da bunları okuyanım olmazdı. Madem ki sen ve ben varız o zaman birer sütlü kahveye ne dersin?

Sen ve ben aslında bir de kelimeler var. Kelimeler ne söyler bilemiyorum ama istersen biz, kelimeleri yoğuralım. Amannnnn canım sende… Herkes becerikli olacak diye bir şey mi var sanki, hem kim dünyaya her şeyi bilerek doğuyor ki! Boşver sen girelim mutfağa, un yüzümüze gözümüze bulaşsın. Herkesten her şeyden uzak o huzur saatlerinde birbirimizin bu halini görünce kıkırdamak, iyi gelecektir bize. Zaten benim de öyle çok şey bildiğimden falan değil. Derler ki yapa yapa, ede ede öğrenir insan o halde biz de yapalım, edelim. Kelimeler
hamur kıvamına gelince fırından; pasta, börek, çörek çıkacaktır elbet. Sıkma yeter ki sen canını! Ve sen bu yazı eline geçtiğinde bu satıra kadar çoktannn okuyor olacaksın bile.

Seni düşündüğüm şu anda buradaki başköşene gelmeden önce kim bilir asıl sen neler yapıyordun? Sana ikram etmek için hazırladığım bu sunumumu okuyunca hayretler içine kapılacak mısın merak edemeden yapamıyorum. Kelimelerime soruyorum, sadece senin için; ne söyleseler, ne söyleseler de bugünkü nokta atışımızı yapalım?

Hımm galiba kendine çok yükleniyor ve ruhunu kalabalıklar arasında unutuyormuşsun. Diyorlar ki bana bizimle birlikte senin kahveni içerken biraz nefes alsa, şöyle silkelense de kendine gelse. ‘’Hem seni düşünen biri de var, öyle olmasa burada senin için yer ayrılır mı hiç?’’ diye de sana soruyorlar. Asıl şundan söz ediyorlar nasıl ki bu yazının sahibi, senin ihtiyacına yönelik seni senden önce düşünüyor- ki sen bundan habersizken kelimelerle benden yani bizden önce- bizim sahibimiz senin de sahibin yani yaratıcımız, seni senden önce düşünüyor hem de sen yaratılmadan önce. Şundan da emin ol O, senin nerede huzur bulacağını senden çokkk iyi biliyor yoksa onun bilgisinden şüphemiz asla ve kat’a olamaz değil mi?

O yüzden kelimelerle ben; sana kendini, ruhunu ve bununla birlikte huzura dair her şeyi hatırlatmak istiyoruz. Ve sen de çok iyi biliyorsun ki gerçek huzurun yolu gönlünün merkezinden geçiyor. Neye ihtiyacın varsa onu çok iyi dinle ve onu daha fazla aç bırakma! Unutma yaratıcın seni asla unutmadı ve sana küsmedi de.

Kelimelerim burada seninle birlikte kalmak istiyorken benim bu haftalık ayrılma zamanım geliyor. Kendini iyi hissettirecek cümleleri bulman için onları sana emanet ediyorum. Mademki bu yazıyı okudun mademki birlikte bitiriyoruz emanete de hıyanet etmeyeceğini temenni ediyorum. Kendine ve o güzel yüreğine iyi bak, Hoşça ve sevgiyle kal! Vesselam! adsense 336x280

0 Response to "YALNIZCA SANA "

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...