PABUCUMUN MESELESİ

adsense 336x280 PABUCUMUN MESELESİ!
(Mustafa Uysal)

Hatırlayan var mı bir zamanlar Tavşanlı’nın en önemli meselesi MOBESE idi.

Dahası da var, bu MOBESE Tavşanlı’nın vazgeçilmeziydi falandı filandı. Her gün restoran toplantıları ile bu işe para toplamaya çalışıyorlardı. İşte şu bu kadar o bu kadar verse şu olsa bu olsa diye devam ediyordu. Yahu nasıl hatırlamazsınız, balık hafızası mı var sizde? Hani Tavşanlı MOBESE olmazsa ölüyordu, bitiyordu, geri kalıyor, güvenliği zaafa da uğruyordu ya işte. O mesele. Hatırlayanlar vardır unutanlar vardır. Önemli adamlar konunun önemine dair açıklamalar yapıyorlardı.

Peki, ne oldu?


Unutuldu.

Araya takım girdi ve memleket meselesi olan MOBESE unutuldu. Bana sorarsanız çok da umurumda değil bu noktadan sonra. Ben artık Tavşanlılı yetkililerin ve insanların memleket meselesi dedikleri şeylere kesinlikle inanmıyorum. Birisi memleket meselesi diyorsa kesinlikle dönemsel hezeyandır ve unutulur. Yalnız dikkat edin o zamanlarda sakın muhalif tavır almayın fena kızarlar. Ben bu mesele unutulduğu için rahat yazıyorum. Yani kendimi sağlama aldım. Memleket meselesiymiş pabucumun meselesi işte!

“Kundurası vurmadığı zamanlarda

Anmazdı ama Allah'ın adını,

Günahkâr da sayılmazdı.

Yazık oldu Süleyman Efendiye.”

Orhan Veli sanki bu şiiri Tavşanlı için yazmıştır. (Gülelim burada.)

İşimize gelince memleket meselesi işimize gelmezse pabucumun meselesi…

Yahu o günleri hatırlıyorum da restoran toplantıları yapılıyordu, takıma para topladıkları gibi para topluyorlardı, emek veriyorlarmış gibi yapıyorlardı… Ne olur Tavşanlı’nın hiçbir meselesini memleket meselesi yapmayın olur mu? Siz dokunmayın nasıl olsa vakti gelince mecburen yapıyoruz. Dalga mı geçiyorsunuz, kendinizi mi öne çıkarıyorsunuz, iş mi yapıyorsunuz belli olmuyor. Dedeler Mahallesi bile kendi kamera sistemini kurmuş. Hayır, siz önemli demeseydiniz biz avam zaten kafamızı yemlikten kaldırıp bakmazdık.

MOBESE’nin önemini biliyoruz ve istiyoruz. Öncelikleriniz neye göre değişiyorsa orayı tamir ettirin zira insanların işine yaramıyor. Tribünde görünmeyin sahada iş yapın.

adsense 336x280

0 Response to "PABUCUMUN MESELESİ"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...