İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Afyon'da Toplandı

adsense 336x280 İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Afyon'da Toplandı

Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Genel Sekreteri Hikmet Şen, imam hatip liselerinde sadece imam yetiştirilmediğini söyleyerek, bu okullarda tüm beşerin yöneticiliğine insan yetiştirildiğini belirtti.

Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Genel Sekreteri Hikmet Şen, imam hatip liselerinde sadece imam yetiştirilmediğini söyleyerek, bu okullarda tüm beşerin yöneticiliğine insan yetiştirildiğini belirtti.

Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği, Ege Bölge toplantısını Afyonkarahisar'da gerçekleştirdi. Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde yapılan toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cavit Keskin'in okuduğu Kur'an-ı Kerim ile devam etti.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Afyonkarahisar İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ömer Çetin, imam hatip liselerinin önemini anlattı. Afyonkarahisar İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Selvi de imam hatip liselerinde başarılı öğrencilerin yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Divan teşekkülünün açıklanmasından sonra söz alan Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Genel Sekreteri Hikmet Şen, bazı siyasetçilerin açıklamaları yüzünden sıkıntı çekildiğini dile getirdi. Genel Sekreter Şen, orta kısmı kapatılan bir imam-hatip lisesinin topal ve yarım kalacağını ifade ederek diğer meslek liselerinin de aynı konuda sıkıntı yaşadığını belirtti. İmam hatip liselerine sadece imam yetiştiren bir okul olarak değil hayatın her alanında yer alan, zirvede yer alan, sadece ülkemizin değil tüm beşerin yöneticiliğine insan yetiştiren bir okul gözüyle baktıklarını söyledi.

Şen, toplantıya katılanların kendi bölgelerinde imam hatip liselerinin orta kısımlarının da açılması için kampanya yürütmelerini talep etti.

Ayrıca toplantıya Tavşanlı İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği  Başkanı Mehmet Onuk, Başkan Yardımcısı Ali Taş, sekreter Mustafa Uysal ve İmam Hatip Lisesi Müdürü Sayın Rıza Cihangir de katıldılar.
adsense 336x280

0 Response to "İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Afyon'da Toplandı"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...