TEBRİKLER! TAM ZAMANINDA.

adsense 336x280
16 Aralık 2010 19.30.00
TEBRİKLER! TAM ZAMANINDA.
161210 19.30
Bu satırları hemen eve döner dönmez yazıyorum. O yüzden hâlâ heyecanlıyım.
Kütahya Beyazay Engelliler Derneği, Namaz Gönüllüleri Platformu ile bir konferans düzenlemişti ve bu toplantı için H. Hüseyin Çakmak'la bir konuşma yapmıştık. Niçin bu toplantı tam zamanında başlamasın?
Dostlar arasında geçen bu konuşma sonrası daha genişledi halka ve organizatör Ahmet Yılmaz, ardından dernek başkanı Ali Rıza Soyarslan özen gösterdiler. Hepsine ayrı ayrı telekkür ediyorum. Bu bir milat olsun. Toplantı salonunun kapısına asılsın ve denilsin ki: Bu salondaki toplantılar TAM ZAMANINDA yapılmaya 16 Aralık 2010 tarihinde saat tam 19.30'da başlamıştır. Düşünsenize yüz yıl sonra bu levhayı okuyanları. (Elbette daha önce de zamanında yapılmıştır ama bir duruma vurgu yapmak için böyle yazıyorum.)

Inanılmaz, saniyesi saniyesine TAM ZAMANINDA başladı konferans. Bir konferans katılımcısı olarak bize bu kadar değer verildiğini uzun zamandır bu denli baskın hissetmetmiştim. Yetişebilmek için epey ter döktüm. Bir buçuk saat öncesinden tedbir almış olmama rağmen bazı şeyler dolayısıla tam 7 dakika kala gelebildik salona arkadaşlarla. Çakmak aradı "Başlamak üzere ama sen yoksun!" diye ama 7 dakika kala yetiştim.
Konuşmacılardan Sayın Ahmet Bulut da bu durumu özellikle belirtti ve Müslümanların vaktin kıymetini en iyi bilen kişiler olduğu mealinde şeyler söyledi, iltifat etti Tavşanlı halkına. Üstelik ben de fena halde utandım zira ben geldiğimde salon doluydu yani herkes tam vaktinden de önce salonu doldurmuştu. Hatta alt kat bile doluydu. Ahmet Bulut Bey bu vakit duyarlılığını Hilal Tv'de de özellikle belirteceğini söyleyince tadından yenmez oldu.
Ön sıraları tam göremedim ama kaymakam bey ve diğer protokol üyeleri var mıydı yokmuydu diye şöyle bir baktım. Kaymakam beyi göremedim ama parti başkanları ve diğer protokol üyelerinden bazıları vardı. Belediye başkanımız 19.48'de geldi. Olsun ziyanı yok, sahiden toplumun önünde olan adamların işlerinin yoğunluğu çok fazla. Sadece görüşme yapmaları bile çok vakitlerini alıyor. Ancak geldiğinde sessizce yerine oturdu ve ne toplantının akışı bozuldu ne de o gelecek diye bir hatta iki salon dolusu insan bekledi. Bildiğim kadarıyla Sayın Güler bensiz başladılar diye de asla bozulmamıştır. Sizce de bu en güzeli değil mi? Belediye başkanından çok sonra yarım saat, hatta kırk beş dakika sonra gelenler bile vardı. Ne oldu? Onlar yer bulamadılar tabi. Salonu rahatsız etmeden sessizce gelip kapının önünde dikildiler.
Dedim ya sahiden heyecanlıyım. Buna vesile olanları tek tek tekrar tebrik ediyorum. Böyle büyük bir hayrın öncüsü oldular. Ahmet Yılmaz ve diğer organizatörler bundan sonraki organizasyonlarını böyle yapacaklardır eminim. Bir dakika bile geç kalmadan, vaktin kıymetini bilerek ve oraya gelen topluma da mesaj vererek.
Ecel gibi tam vaktinde. Muhteşem!
Resmî toplantılarda da buna itina gösterileceğini umud ediyorum. Ki, tam vaktinde başlama duyarlılığı oluştuktan sonra en fazla 5 dakika bekler insanlar sonra salon boşalıverir. Bir dahaki toplantıyı tam vaktinde başlatmak zorunda kalırlar, o olur. Böyle bir tatsızlık olsun istemeyiz değil mi?
Böyle eften üften basit bir meseleyi (!) büyüttüğümü düşünüyorsanız, vakit algınızda problem var demektir hatta bunları basite alıyorsanız siz dünyayı kurtarmak için bile adaysınızdır. Büyük davaların adamı da olmalısınız bunları küçük görüyorsanız. Ancak bilmelisiniz ki bütün büyük davaların temeli bu küçük duyarlılıklarda saklı.
(Ahmet Beyin konuşmasından o bölüm aşağıda tıklayıp dinleyebilirsiniz.)
Tam vaktinde by asc
BU KONUYLA İLGİLİ DAHA ÖNCEKİ YAZILARIM:

"AZ SONRA BAŞLIYOR." DEĞİL "TAM VAKTİNDE BAŞLAYACAK!"

GÜNDEME DAİR ÜÇ MESELE

adsense 336x280

1 Response to "TEBRİKLER! TAM ZAMANINDA."

  1. ben de tebrik ediyorum :) İnşaallah bundan sonraki toplantılara örnek olur...

    YanıtlaSil

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...