Alabalık Tesisi Kalıyor Balıklı Su İçilebilirmiş!

adsense 336x280
ALIK BALIK
Alabalık Tesisi Kalıyor Balıklı Su İçilebilirmiş!
Haberi okumuşsunuzdur. Okumamışsanız okuyun.
Seçim dönemlerine yakın hep önümüze çıkan bir konudur su meselesi genelde. İçme suyumuzun yaz mevsiminde balık ve çamur koktuğunu söyleriz. Yetkilileri suçlarız sonra da unuturuz. Hotanlı Suyu içeriz olmadı su satın alırız. Oysa kocaman bir çay çıkıyor barajın başından, kaynak suyu içebilmek için barajın başına ulaşmamız yetiyor. Bu düşünce içinde olmayan var mı? Sanırım yoktur. O çıkan kaynak suyu bildiğim kadarıyla bir firma tarafından kiralandı ve su şişelemeye devam ediyorlar. Bu konu daha çok konuşulur. Konuşun durun. Dilin kemiği yok, diliniz yorulmaz ve kasları çok kuvvetlidir. Zaten başka hiçbir yerimiz dik durmuyor. Ne varsa dilimizde var.
Haberde bahsi geçtiği gibi artık barajın üst kısmında bulunan alabalık tesisi aklandı. Biz ne diyorduk Tavşanlılılar olarak? Alabalık tesisi bir içme suyu barajının üst kısmında bulunamaz ve bu içme suyumuzu kirletir.
Neymiş?

Öyle değilmiş.
İl Genel Meclisi araştırmış, incelemiş, didik didik etmiş (mi acaba?) sonra da karar vermişler: Balık tesisi Tavşanlı halkının midesine gitmiyor. Öğğk diye çıkardığınız sesler psikolojik. Sahi mi?
Ne bileyim kardeşim, bana soracağınıza yetkili adamların dedikodusunu yapın belki çözüm bulursunuz!
Her şeyi hak ediyoruz. Şimdi sizin de aklınıza gelmiştir alabalık tesisi mi güçlü bizim meclis mi zayıf? Aslında bir sürü soru var değil mi? Ar-Ge dedikleri nedir, kimlerden oluşmuştur, hangi şartlarda değerlendirme yapmışlardır ve başka örnekleri var mıdır? Hatta AB normlarına uymakta mıdır salaklığında bir soru bile olabilir. Sahi çok mu güçlü bu alabalık tesisi? Bizim İl Genel Meclisimiz 70bin insanın hakkını sahiden korudu mu? Küçük bir haberle geçiştirilebilir mi bu konu acaba? Başkan Şükrü Nazlı Beyden sahici ve detaylı bir açıklama bekliyoruz. Belgeler bekliyoruz. Tavşanlılı İl Genel Meclisi üyesi 5 kişiden açıklama bekliyoruz. Susamazsınız kardeşim.
Eveleyip gevelemenin alemi yok!
İnanmadık kardeşim, ikna edin bizi!
İnanmadık içtiğimiz suyun başında alabalık tesisinin olup da suyumuzu bozmadığına.
İkna olmadık bu kıytırık haberle.
Bakıyorum evet, arkamda kimse yok.
Yalvarırım bizi bilgilendirin, bakın “N’olur.” Bile diyorum.
Zıkkımın kökünü bile içeriz ama bu sefer sanırım gargara olacak.
Yutmadıysanız gargara yapın, değil mi ama.

______________________________HABER____________
Kütahya İl Genel Meclisinin Ekim Ayı Toplantısıyla ilgili kararlar açıklandı. Açıklanan kararlardan biri de, Tavşanlı İçme Suyunun kaynağı olan Kayaboğazı Barajında üzerindeki Alabalık tesisleri oldu. İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, yaptığı açıklamada, konunun
14 Ekim 2010 Tarihli Tavşanlı'nın Sesi Gazetesi
toplantıda ayrıntılı bir şekilde ele alınarak, tesisin kalacağını ifade etti.
Nazlı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: Tavşanlı içme suyunun temin edildiği, bölgedeki Alabalık Tesisinin içme suyuna etkilerini araştıran Çevre ve Sağlık Komisyonu ile
Ar-Ge Komisyonlarının hazırladığı raporlardır. Komisyonlarımız bölgede incelemeler yapmış konuyu ilgili kurumlarla birlikte değerlendirmiştir. Konuyu mecliste tartışırken Çevre Sağlık İl Müdür Vekili Yusuf Taner toplantıya davet edilmiş ve bizzat kendileri tarafından meclisimiz bilgilendirilmiştir. Konunun sadece çevresel etkileri değil, çözümünü de ortaya koyan kapsamlı bir rapor hazırlamış ve bu rapor oybirliği ile kabul edilmiştir.
Tavşanlı'nın Sesi Gazetesi
Gazeteyi büyük boy görebilmek için bağlantı: http://i54.tinypic.com/nlpdhd.jpg
adsense 336x280

0 Response to "Alabalık Tesisi Kalıyor Balıklı Su İçilebilirmiş!"

Yorum Gönder

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...