ACİL SERVİS CAN ÇEKİŞİYOR!

adsense 336x280

ACİL SERVİS CAN ÇEKİŞİYOR!
Tavşanlı'da bulunan iki hastane birleştirildi. İyi oldu, kötü oldu...
Görüşler farklı farklı.
Bu konudaki görüşümü bildirmek için değil bu yazı.
Birleşme gerçekleşince hastane ismi de teke inmiş oldu. Yukarıdaki hastane A Blok eski hastane B Blok olarak adlandırıldı.
İlk yapılan işlerden biri de  A bloktaki acilin kapatılması oldu.
Neden kapatıldığına dair bir fikrim yok. Daha önce çalışıyordu.
Şimdi bu bilgiler ışığında alınan neticelere bakalım: Tek acil çok zahmet.

Bir çok kez acile gitmek zorunda kaldım son bir ayda. Her seferinde, bırakın oturacak yeri, ayakta dikilecek yeri bile bulamadım. Orada çalışanların haline acıdım. İki doktor olmasına rağmen bu kadar kalabalığı kaldıramıyor bina sanki. Doktorlar orada kaç saat mesai yapıyorlar bilmiyorum ama her saniyeleri dolu dolu geçiyor. Bu kadar mühim bir iş yapan insana bu kadar yüklenirseniz hata yapmaya başlar. Bugüne kadar oradaki doktorların ilgilerinden hiçbir şikayetim olmadı. Hemşirelerden, memurlardan diğerlerinden de olmadı şikayetim.
Şikayetim odur ki, sahiden çok kalabalık acil. Zaten hasta birinin o kadar çok bekleyince hastalığı da katmerliyor. Herkes acil... Elbette öncelikli vakalara riayet ediliyor, o konuda da bir diyeceğim yok.
Şimdi, insanlara kızalım...
Gereği yokken ne diye acili işgal ediyorsunuz kardeşim?
Gereği var mıdır sizce? Bence oraya gelenlerin büyük çoğunluğu sahiden gelmesi gereken kişiler. Arada çıkacaktır hastalık hastaları. Onları saymıyorum.
O zaman...
O zaman şu soru akla geliyor, niçin diğer acil kapatıldı?
Gerekçesi açıklandı mı?
Burası yeterli mi?
Yeterli olup olmadığına dair bir araştırma yayınlandı mı yoksa henüz değerlendirmeye yetecek istatistik bilgi elde edilemedi mi?
Geçin her şeyi orada çalışanların da canı var yahu!
Acil günde kaç hastaya bakmaktadır?
Günde kaç hastaya tedavi uygulamaktadır?
Günde kaç hastayı yatırarak tedavi etmektedir?
Yatak sayısı yeterli midir? 
Oraya gelen hastalar durumdan memnun mudur?
Acilde çalışanlar bu durumdan memnun mudur?
Hiçbir şey olmamış gibi devam mı edeceksiniz yoksa insanların seslerine kulak verecek misiniz? (Acil Servis kapısı önünde konuşulanları dinlemenizi öneririm.)
Sahi A Bloktaki acil niçin kapatılmıştı? adsense 336x280

1 Response to "ACİL SERVİS CAN ÇEKİŞİYOR!"

  1. Bu konuda çok sıkıntı oldugunu duydum. geceleri 1.5 saat iğne için bekledik diyenler var. 112 aşağıda kalabilir ancak her iki acil de çalışsa iyi olur. Buna yetkililer karar verir ancak bize yorum yapması düşer :)

    YanıtlaSil

MANŞET

Çocuklaramıza Dua Öğretimi Rad 14

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/edebya/?sub_confirmation=1 Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları Kur'an ile büyü...